Biznes i reklama

Tania drukarnia internetowa – na co zwrócić uwagę?

W dobie internetu każdy poszukuje nie tylko łatwego i szybkiego dostępu do produktów i usług, ale także niższej ceny, którą zapewnia zamówienie złożone on-line. Drukarnie musiały wpisać się w ten schemat, aby spełnić oczekiwania współczesnych klientów. Co to takiego ta tania drukarnia internetowa?

Tania drukarnia internetowa – co to takiego?

Drukarnia internetowa to łatwy i szybki sposób na zamówienie prostych druków, takich jak wizytówki oraz tych bardziej skomplikowanych, jak składane foldery czy teczki ofertowe. Dzięki prostej i przejrzystej formie sklepu internetowego, z łatwością można wybrać rodzaj papieru oraz wykończenia. Wszystko, co wystarczy zrobić, to pobrać szablon graficzny ze strony i na tej bazie stworzyć swój projekt, który automatycznie zostanie sprawdzony i przekazany do realizacji.

Wiele drukarni internetowych świadczy usługi projektowe. To dobra informacja dla tych, którzy sami kalendarza czy zawieszki na drzwi nie zaprojektują i lubią załatwić wszystko w jednym miejscu. Wystarczy dostarczyć brief i czekać na projekt, który następnie zostanie przekazany do realizacji. A to wszystko bez konieczności opuszczania biura.

Warto zwrócić też uwagę na rodzaj druku oferowanego przez konkretną drukarnię. Niektóre posiadają tylko druk cyfrowy, ale na rynku są też takie, które specjalizują się w druku offsetowym, który, dzięki swojej jakości, sprosta oczekiwaniom bardziej wymagającego klienta.

Wielki format

Tania drukarnia internetowa to nie tylko drobne materiały marketingowe, ale także duże formaty. W wygodny sposób zamówić można na przykład baner, który będzie wisiał przed wyjściem do budynku. Wiele drukarni w swojej ofercie ma także systemy z drukiem takie jak roll upy czy ścianki wystawiennicze lub inne niestandardowe zamówienia.

Wykwalifikowani pracownicy to podstawa w takim miejscu. To oni sprawiają, że firma może być elastyczna i podejść do zamówienia bardzo indywidualnie.

Tania drukarnia internetowa – budżet pod kontrolą

Na stronach drukarń internetowych od razu można też sprawdzić ceny za konkretny produkt, z konkretnym wykończeniem i w konkretnej ilości. Ten prosty kalkulator, to przydatne narzędzie, kiedy trzeba zmieścić się w budżecie! Wystarczy zmienić parametry, aby uzyskać cenę, która będzie odpowiednia dla naszego projektu. Tania drukarnia internetowa jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy dobrze poszukać w przeglądarce internetowej.

Zaraz obok ceny pojawia się też czas realizacji oraz termin dostawy, co jest niezwykle cenną informacją (zwłaszcza, jeżeli właśnie walczymy z czasem, ponieważ akcja promocyjna zaczyna się już w przyszłym tygodniu). Jeżeli drukarni, którą właśnie wirtualnie odwiedził potencjalny klient, uda się zgrać cenę z dostawą, zamówienie z pewnością zostanie zrealizowanie właśnie tutaj.

Szybko i efektownie!

Tania drukarnia internetowa – tutaj liczy się nie tylko cena, czas czy jakość. Cały proces realizacji zamówienia musi być niezwykle prosty i szybki. Interface oraz panel klienta w drukarni internetowej muszą być jasne, przejrzyste i intuicyjne, aby klient mógł bez problemu złożyć zamówienie i dokonać odpowiedniego wyboru.

Katalog produktów oraz ich rodzaje powinny być klarowne. Wszystkie potrzebne informacje takie jak szablony graficzne (nazywane też często makietami) powinny znajdować się na stronie produktu, żeby klient nie błądził po stronie. Mile widziane są także dodatkowe opisy druku, produkcji lub podpowiedzi jak przygotować konkretny projekt.